Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /usr/home/rpc/domains/rpc.one.pl/public_html/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 84 sftp serwer w OpenWrt
 
 
sftp serwer w OpenWrt Drukuj Email
Wpisany przez rpc   
niedziela, 24 stycznia 2010 21:20

sftp  serwer w OpenWrt

 

W OpenWrt zainstalowany jest domyślnie jest dropbear - uboga wersja openssh-server. Są momenty kiedy chcemy coś przekopiować na router i vice-versa. Niestety dropbear jest za ubogi na dodatkową funkcjonalność. W łatwy sposób możemy dodać obsługę do OpenWrt. Należy zainstalować dodatkowy moduł do dropbear (ok.21kilo).

opkg update
opkg install openssh-sftp-server

 

Jak się logujemy na root to mamy dostęp do całego systemu do zapisu. Jeśli utworzymy sobie nowego usera w systemie (o sposobie tworzenia kont czytaj tu) to będziemy mogli przeglądać katalogi w systemie oprócz katalogu root gdzie nic nie podejrzymy. Zapis możliwy będzie wyłącznie w katalogu /tmp oraz domowym usera. Oczywiście jak utworzymy sobie katalog i nadamy odpowiednie uprawnienia np. grupie (chown username.groupname katalog) do której należy użytkownik to tam też będzie możliwa modyfikacja plików - uwzględniając uprawnienia (czytaj o poleceniach chown, chmod).

 
Podziel się tą informacja z innymi:
Poprawiony: wtorek, 26 stycznia 2010 11:50